Z czego się uczyć do matury z matematyki?

Naukę do matury czas zacząć. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzone rezultaty, musisz ją odpowiednio zaplanować, zaopatrzyć się w pomoce, rozważyć różne możliwości zorganizowania powtórek. Pomożemy Ci! Zobacz, z czego warto korzystać podczas przygotowań do matury z matematyki.

Materiały do samodzielnej nauki

W księgarniach i w Internecie znajdziesz wiele materiałów, które pomogą Ci w powtórkach. Przydatne będą przede wszystkim:

• Repetytoria

Książki zawierające opracowania zagadnień maturalnych i zadania. Są na ogół dostępne w dwóch wersjach – dla osób zdających maturę z matematyki na poziomie podstawowym i dla osób zdających maturę na poziomie rozszerzonym. Wydawnictwa tego typu pomogą Ci z pewnością opanować cały materiał nauczania i zaplanować powtórki.

• Arkusze maturalne i testy typu maturalnego

Rozwiązuj ich jak najwięcej, by wyćwiczyć umiejętność wykorzystywania wiedzy w praktyce i radzenia sobie z typowymi pułapkami czyhającymi w arkuszach. Pamiętaj, żeby nie ograniczać się przy tym do sprawdzania poprawności odpowiedzi. Jeśli któreś zadania rozwiązałeś źle, prześledź wówczas koniecznie podaną w kluczu drogę dochodzenia do właściwego wyniku.

A może kurs maturalny z matematyki?

Zanim zdecydujesz, że do matury z matematyki będziesz uczyć się sam, odpowiedz sobie na trzy proste pytania:

• Czy zdarzyło Ci się kiedyś podjąć postanowienie, a potem – np. z braku czasu – go nie dotrzymać?
• Czy miałeś kiedykolwiek problemy ze zrozumieniem któregoś z zagadnień matematycznych?
• Czy chciałbyś mieć w swoim otoczeniu jakąś kompetentną osobę, która o maturze z matematyki i trudnościach związanych z przygotowaniami do niej wie wszystko?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na któreś z tych pytań, przemyśl możliwość zapisania się na kurs maturalny z matematyki. Jeśli będziesz przygotowywał się samodzielnie, wcześniej czy później dopadnie Cię kryzys. Jego przyczyną może być nawał innych obowiązków odrywających Cię od powtórek albo problem z zadaniem, który podetnie Ci skrzydła i zgasi zapał.

Na kursie maturalnym nie jesteś z tym wszystkim sam, do nauki motywuje Cię grupa. Możesz też liczyć na wsparcie nauczyciela. Na przykład w Profi-Matura nad Twoimi przygotowaniami będzie czuwał wykładowca, który jest egzaminatorem CKE i bardzo dobrze zna wymagania maturalne. Możesz skorzystać z jego pomocy nie tylko na zajęciach, lecz także między nimi – online.

Sukces to połączenie sił?

Kurs maturalny z matematyki zapewni Ci sukces pod warunkiem – rzecz jasna – że nie poprzestaniesz na uczestnictwie w zajęciach, ale poświęcisz też trochę czasu na pracę własną. O skuteczności takiego połączenia możemy zapewnić Cię na przykładzie maturzystów uczących się w Profi-Matura. Bez względu na to, czy zdawali maturę z matematyki na poziomie podstawowym, czy maturę na poziomie rozszerzonym, scenariusz przygotowań był ten sam: udział w kursie stacjonarnym + ćwiczenia w domu (na specjalnej platformie edukacyjnej mamy ponad 3000 zadań). Efekty zaskakiwały nieraz samych maturzystów.