Jak uczyć się do matury z matematyki? Kursy maturalne, czy samodzielna praca?

Matematyka jest od 2010 roku obowiązkowym przedmiotem na maturze. Od tego czasu jest również przedmiotem, z którego najwięcej maturzystów nie zdaje egzaminu. Jak przygotować się i dobrze zdać matematykę?

Przygotowania najlepiej rozpocząć od sprawdzenia poziomu wiedzy i umiejętności. Możesz zrobić to samodzielnie, np. rozwiązując arkusze maturalne lub test diagnostyczny przed zapisaniem się na kurs przygotowawczy do matury z matematyki. Jeśli chcesz przygotować się samodzielnie do matury, opracuj plan powtórek na podstawie wyników, jakie uzyskałeś podczas rozwiązywania arkuszy maturalnych. Najlepiej jeśli,  patrząc w kalendarz, zaplanujesz, ile dni możesz poświęcić na powtórki poszczególnych działów, tak aby przerobić cały materiał. Podstawą do nauki jest motywacja i wytrwałość w realizacji planu.

Przed rozpoczęciem kursu maturalnego z matematyki Profi-Matura rozwiążesz przekrojowy test diagnostyczny. Na podstawie wyników z testu zostanie przygotowany dla Ciebie plan nauki, który będzie realizowany podczas zajęć. Wszystkie zadania i materiały, z których możesz korzystać w trakcie kursu, zostały przygotowane przez znanych i cenionych specjalistów Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. To gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu lub podczas kursów weekendowych – raz w tygodniu. W ramach kursu zostały przewidziane dodatkowe warsztaty, ich uczestnicy będą ćwiczyć rozwiązywanie zadań.

Jak sprawdzić, czy jesteś gotowy do matury? Najlepiej podczas próbnej matury. W trakcie kursu będziesz mógł przystąpić do 3 próbnych matur przygotowanych na podstawie wymagań maturalnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  Dzięki próbnym egzaminom nie tylko na bieżąco sprawdzisz swoje postępy w nauce, lecz także oswoisz się z atmosferą egzaminacyjną. Wyniki będą omawiane w czasie indywidualnych konsultacji, a  nauczyciel powtórzy z Tobą tę część materiału, z którego uzyskałeś najsłabsze wyniki. W trakcie kursu może Ci zostać udostępniona e-Platforma z dodatkowymi zadaniami i materiałami teoretycznymi. Metoda kursu została opracowana w taki sposób, aby przygotować Cię do zdania matury na 100%. Zajęcia odbywają się w małych grupach, w swobodnej atmosferze. Więcej o kursach Profi-Matura znajdziesz tutaj (link do https://profimatura.pl/metoda-nauczania/#nauczanie )