Ciekawe zadania z matematyki? Tak! W serwisie PROFI-MATURA

Przygotowania do matury z matematyki wymagają rozwiązywania różnych zadań, najlepiej podobnych do tych, które pojawią się na maturze. W ramach kursu przygotowawczego do matury z matematyki na e-platformie zamieszczono w testach diagnostycznych zadania do każdego działu oraz dodatkowe zadania do samodzielnego rozwiązywania.


Wszystkie zadania zostały przygotowane na wzór tych, które będą na maturze. Można je rozwiązywać w swoim tempie, dopóki nie nabierze się wprawy, a później warto sprawdzić się podczas próbnych matur. W trakcie kursu będziesz uczestniczyć w trzech próbnych maturach sprawdzających poziom przygotowania do egzaminu. Część zadań możesz rozwiązywać samodzielnie, a część będzie zadawał nauczyciel w trakcie kursu.

Sprawdź, jakie zadania znajdują się na e-platformie.

Zanim przystąpisz do nauki, przed każdym działem nauczyciel poprosi Cię o rozwiązanie testu diagnozującego poziom wiedzy. Wyniki testu wskażą, jakie masz mocne i słabe strony, dzięki temu nauczyciel dostosuje tok nauki do Twoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy przykładowe zadanie z kursu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zadanie z testu diagnostycznego z działu Równania i nierówności.

1

W trakcie kursu nauczyciel będzie zadawał testy do wykonania. Wyniki zapisują się na e-platformie, dzięki czemu zawsze możesz sprawdzić zarówno odpowiedzi, jak i swoje rezultaty. Poniżej zadanie z działu Funkcje.

2